Lekka kurteczka z cienkiego materiału czy gruba kurtka puchowa?

Zakup porządnej kurtki wymaga zaangażowania i często nawet bardzo długiego poszukiwania. Oczywiście można zdecydować się na pierwszy lepszy produkt, który bardzo szybko okaże się kiepskim wyborem i spowoduje frustrację. Dlatego też na poszukiwanie kurtki warto poświęcić czas i swoja uwagę, aby cały zakup okazał się udany, satysfakcjonujący i dopasowany do indywidualnych potrzeb. Przede wszystkim należy sprawdzić jakość kurtki, którą upatrzymy w sklepie, niezależnie od jej ceny. Ponadto kurtkę trzeba przymierzyć, aby stwierdzić jak leży na sylwetce i czy zapewnia pewność siebie nawet w najbrzydszą pogodę na zewnątrz. 

Ceny kurtek

Ceny krótkich kurtek damskich dostępnych w sieciówkach, butikach oraz licznych sklepach internetowych są przeróżne. Ważne jest jednak wzięcie pod uwagę stosunku jakości wybieranej kurtki do kwoty, jaką należy za nią zapłacić. Na cenę kurtki nie zawsze bowiem wpływa jakość wykorzystanego materiału oraz staranność wykończenia. Bardzo ważne jest pamiętanie o wszystkich składowych, jakie wpływają na ostateczną cenę kurtki wiszącej w sklepie. Okazuje się bowiem, że w przypadku wielu sklepów na cenę w dużej mierze wpływa naprawdę wysoka marża. Z kolei sklepy zamawiające wiele tysięcy produktów z jednego modelu mogą obniżyć swoją marżę i tym samym sprzedawać kurtki dobrej jakości w atrakcyjnych cenach. Nie warto więc podczas zakupów kierować się wyłącznie ceną upatrzonej dla siebie kurtki, gdyż może ona okazać się naprawdę nieadekwatna do jakości produktu.

Modne kroje

Każdy sezon obfituje w zupełnie nowe modele, które wykonane są zgodnie z aktualnymi trendami modowymi. Możliwe jest jednak znalezienie również krótkiej kurtki, która będzie miała bardzo klasyczny krój i ponadczasowy wygląd. Wiele kobiet śledzących zmiany w branży modowej podejmuje decyzje zakupowe pod wpływem chwilowych bodźców i silnych emocji. Później jednakże często okazuje się, że zakupione ubrania nie są do końca dopasowane do indywidualnego stylu i osobowości kobiety. Przebywając więc w sklepie warto najpierw szukać krótkich kurtek damskich, które mogą wpasować się w zestawy ubrań znajdujące się już w garderobie. Fason powinien być dobrany do wyglądu całej sylwetki, aby podkreślał wszystko to co najlepsze, a jednocześnie zakrywał niektóre mankamenty. 

Rodzaj kurtki

Nie wszystkie krótkie kurtki wyglądają tak samo, a wybór jest prawie nieograniczony. Sprawia to, że każda kobieta może znaleźć kurtkę odpowiadającą jej oczekiwaniom. Najczęściej krótkie kurtki mają fason oversize, posiadają pikowania, wykonane są z materiałów przyjemnych w dotyku lub charakteryzują się rockowym charakterem. Można oczywiście znaleźć wiele więcej różnorodnych fasonów, jeśli pragnie się kupić kurtkę o niepowtarzalnym i rzucającym się w oczy wyglądzie. Niektóre kobiety podczas zakupów nowej kurtki poszukują fasonów, których nigdy wcześniej nie miały okazji nosić lub nawet przymierzać, aby nieco odświeżyć swoją garderobę. W tym samym momencie inne dziewczyny wciąż decydują się na zakup kurtek o kroju zbliżonym do wcześniej wybieranych okryć wierzchnich. Najważniejsze jest kierowanie się własnym gustem i stylem, aby w nowej kurtce nie czuć się jak osoba przebrana przez kogoś innego. Kurtka, tak jak wszystkie inne ubrania powinna zapewniać poczucie atrakcyjności w każdej sytuacji i dodawać pewności siebie.

Komfort

Zastanawiając się jak wybrać krótką kurtkę damską należy pamiętać, że zdecydowanie najważniejszy jest własny komfort noszenia i wygoda. Kurtka musi zapewniać pełną swobodę ruchu i być dopasowana pod względem rozmiaru. Za mała kurtka to najprostszy sposób na wyziębienie organizmu i uciążliwą infekcję. Z kolei zbyt duża kurtka może sprawić, iż straci się pewność siebie w codziennych sytuacjach. Kurtka musi być dopasowana do sylwetki i jednocześnie umożliwiać noszenie pod nią ubrań dopasowanych do panującej pogody. Jeśli kurtka nie daje szansy założenia pod nią swetra lub bluzy to z pewnością można uznać, że nie zostało poprawnie dopasowana do sylwetki i noszonego na co dzień rozmiaru ubrań.