Dlaczego płaszcz męski jest lepszy od kurtki?

Coraz więcej panów na okres jesienno-zimowy rezygnuje z kurtki i wybiera gustowny płaszcz. Trzeba zaznaczyć, że zarówno kurtki, jak i płaszcze męskie Dstreet.pl mają swoje plusy, więc każdy powinien ubierać się tak, jak mu wygodnie i jak najbardziej lubi. Niemniej jednak płaszcz od zawsze kojarzył się z elegancją i dostojnością. Chociaż płaszcz męski można nosić nie tylko na oficjalne okazje, to najczęściej panowie kupują płaszcze właśnie z myślą o ważnych wyjściach. Do garnituru i klasycznej, białej koszuli trudno zresztą wyobrazić sobie kurtkę, choćby najlepszego gatunku.

Rodzaje płaszczy

 

Niewiele osób o tym wie, ale męska moda ma mnóstwo określeń na różnego rodzaju płaszcze, więc płaszcz męski wcale nie musi być nudny, szary, jednolity. Obecnie kombinacji jest naprawdę sporo, więc z płaszczami można poeksperymentować. Wyróżnić można chociażby: trencze, budrysówki, czy bosmanki. Płaszcze męskie nie występują już dzisiaj w podstawowych wariantach kolorystycznych, jak czerń, czy szarość. Obecnie na ulicach można spotkać stylowych mężczyzn przyodzianych w płaszcze we wszystkich kolorach tęczy i wcale to nie razi. Wręcz przeciwnie, płaszcz może pomóc podkreślić indywidualny styl każdego użytkownika.

Czy płaszcz jest cieplejszy od kurtki?

 

To zależy od tego, jaki materiał wybierzemy. Delikatne flausze i welury dobrze spełniają swą rolę raczej, podczas słonecznej jesieni. Jeśli jednak zainwestujemy w gruby wełniany płaszcz z domieszką kaszmiru, to zyskamy pewność, iż nie zmarzniemy nawet przy skrajnie niskich temperaturach. Koszt takiego płaszcza może nie jest najniższy, lecz jest to inwestycja, która się zwróci, bowiem płaszcz dobrej jakości posłuży przez kilka sezonów.