Wiosna w szafie mężczyzny

Nie tylko kobiety czekają na wiosnę i sporą odmianę w garderobie. Sporo panów również uwielbia ten czas transformacji, kiedy to można wreszcie z siebie zrzucić grube zimowe ubrania i wymienić je na lekkie przewiewne marynarki sportowe i koszule, zestawiane z nowymi jeansami i wiosennym obuwiem.

Marynarki męskie do jeansów na wiosnę

Zakup nowej marynarki to zawsze większy wydatek. Jeżeli chce się nabyć model wykonany z dobrych tkanin, na przykład z mieszanki lnu i bawełny, albo lekkiej letniej wełny ( tak zwana cool wool), trzeba nastawić się na nawet kilkaset złotych wydatku. Są to jednak zakupy na lata, dzięki którym można tworzyć bardzo wiele fajnych zestawów na co dzień i na specjalne okazje. Wiosną warto postawić na przykład na dwurzędową marynarkę, najlepiej w jakimś jasnym kolorze, albo w klasycznym stylu marynarskim. Biała lub szara marynarka będzie świetnym uzupełnieniem jeansów, natomiast granatowa w stylu marynarskim to po prostu klasyka sama w sobie. Takie marynarki męskie do jeansów doskonale wyglądają z dopasowanymi jeansami oraz wiosennym obuwiem, takim jak skórzane mokasyny czy męskie espadryle.

Skąd czerpać inspiracje, czyli marynarki sportowe w użyciu

Współcześnie łatwo jest czerpać pomysły i inspiracje na to, jak dopracować swój własny osobisty styl. W przypadku mody męskiej prawdziwym źródłem wspaniałych pomysłów na zestawy z codzienną marynarką są zdjęcia z blogów włoskich. To właśnie Włosi opanowali do perfekcji stylizowanie marynarek w taki sposób, że można nosić je niebanalnie i szykownie praktycznie od rana do wieczora, w każdym dniu tygodnia. Odczarowali oni marynarki jako typowy strój wizytowy i biznesowy, nadając im lekkiego sportowego charakteru.