Marynarki sportowe – komfort noszenia na co dzień

Na co dzień mężczyzna również może wyglądać elegancko. Co jednak zrobić by nie wyglądać na przebranego, a jednocześnie do codziennej stylizacji dodać nieco elegancji? Zdecydowanie warto wybrać marynarki sportowe, które sprawdzą się zarówno do pracy, na uczelnię, na randkę czy spotkanie z kolegami.

Modne marynarki sportowe w różnych stylizacjach

Wystarczy trochę pomysłu i zwykły t-shirt może wyglądać zupełnie inaczej, jeśli ubierze się do niego marynarkę sportową. Modne marynarki sportowe wykonane są najczęściej z poliestru i elastanu, bawełny, a także bawełny i lnu. Dresowy materiał w sztywniejszej wersji, odpowiednio skrojony i podkreślający atuty figury świetnie sprawdzi się w zestawieniu z klasycznymi jeansami z prostą nogawką, bądź męskimi cygaretkami w wersji 7/8. Marynarki męskie mogą posiadać naszyte emblematy, czy nawet ozdobne pagony. Stójka może być w innym kolorze niż pozostała część marynarki, gdyż smart casualowe wersje marynarek pozwalają na większą dozę finezji we wzornictwie i kolorach niż formalne odpowiedniki.

Dobór koloru marynarki sportowej do karnacji

Nie tylko kobiety mają swój typ kolorystyczny. Dotyczy to również mężczyzn. Rudzi panowie doskonale będą wyglądać w rdzawo-bordowych odcieniach, a także butelkowej zieleni. Z kolei blondyni doskonale prezentować się będą w nasyconych błękitach czy czekoladowych brązach. Szatyni mogą postawić na szlachetny odcień śliwkowy, a także odważną czerwień. Z kolei bruneci będą dobrze wyglądać w klasycznych nasyconych barwach, ale mogą pokusić się również o pastelowe kolory. Dużo zależy również od karnacji. Panowie o jasnej karnacji powinni wybierać bardziej nasycone barwy, na te bardziej płowe mogą pozwolić sobie Ci o wyraźnych rysach i ciemniejszej karnacji.