Kobiecy ubiór – dobry wygląd czy wygoda?

Modę wśród kobiet można podzielić na dwa zasadnicze nurty – nurt stawiający wygodę ponad walorami estetycznymi i odwrotnie. Co prawda istnieją pomiędzy nimi pewne kompromisy, jak i odejście od reguły poprzez ukształtowanie własnego, indywidualnego stylu, jednak statystyczna kobieta z reguły kieruje się jedną z tych dwóch wartości. Czym charakteryzuje się każda z nich?

Kobiety które interesuje wygoda, a mniej stawiają na dobry wygląd, zazwyczaj noszą luźniejsze ubrania, mniej eksponujące dekolt i inne partie ciała. Nie znaczy to oczywiście, że ich ubrania nie mogą być modne – cenienie wygody wcale nie oznacza braku dobrego gustu. Panie noszące swobodne ubrania często wybierają swetry damskie. Są one bowiem nie tylko luźne, nieopinające ciała i dobrze sprawdzające się w przypadku gorszej pogody, ale również nadają pewnego niewinnego, dziewczęcego wyglądu. Damskie swetry są co prawda bardziej dopasowane niż te męskie, wciąż można znaleźć luźniejsze, grubsze swetry damskie, wykonane przykładowo z wełny.

Tak samo jak wybieranie wygody nie czyni z kobiety bezguścia, stawianie na dobry wygląd nie znaczy że jest pustą panienką, nie szanującą własnego ciała. Choć wiele kobiet z tej grupy wybiera ubrania eksponujące pewne partie ciała, a także dba o detale takie jak makijaż, biżuteria czy doskonale wykonany manicure, część z nich wcale nie robi tego by zaimponować innym, a dla samych siebie. Bardziej obcisłe ubrania i makijaż pomagają bowiem niektórym kobietom poczuć się pewniej, co jest przydatne w wielu sytuacjach społecznych.