Jak modnie nosić męskie bluzy z kapturem?

Bluzy z kapturem to część garderoby chętnie wybierana przez panów z uwagi na wygodę. Dlatego sprawdzają się na co dzień. Warto, jednak wiedzieć z czym je łączyć, by zawsze wyglądać stylowo i elegancko.

Bluza z kapturem męska – komfort noszenia i ciekawy look na co dzień

Styliści wskazują, że bluzy męskie z kapturem są zdecydowanie jedną z najpopularniejszych części garderoby. Ich zaletą jest wygoda i komfort noszenia. Są zdecydowanie luźniejszym wyborem od np. marynarek i koszulek z długim rękawem. Ponadto są wygodne i w tym zakresie pozostawiają w tyle np. rozpinane, grube swetry.
Wiele modeli bluz męskich posiada też poręczne kieszenie, dzięki czemu są poręczne. Takie bluzy można nosić z jeansami np. do pracy lub na co dzień. Dobrze sprawdzają się na treningach, a rozpinane mogą zastąpić sweter a nawet kurtkę w okresie chłodniejszych dni.

Bluzy z kapturem w bardziej eleganckich stylizacjach

Choć brzmi to zaskakująco jednak bluzy męskie z kapturem z tego sklepu sprawdzają się nie tylko w luźnych stylizacjach, ale też w tych znacznie bardziej streetwearowych. Projektanci proponują obecnie łączenie bluz z np.marynarkami lub eleganckimi koszulami. Oczywiście wówczas kolor bluzy jest nieco bardziej stonowany i rezygnuje się z takich detali jak widoczne napisy itp.
Do lamusa odchodzi obecnie stwierdzenie, że bluzy mogą nosić tylko młode osoby. Równie dobrze sprawdzają się u starszych osób, przy czym warto zadbać by były dobrane w zakresie fasonu i koloru. Warto wybierać właściwe kolory bluz do wieku i typu urody. Przyjęło się, że mocne kolory pasują panom o ciemnych włosach i takiej samej oprawie oczu. Z kolei jasne i neutralne barwy to wybór dla blondynów i szatynów.