Co warto wiedzieć o chinosach?

 

Trudno nie zauważyć, jak modne stały się dziś chinosy męskie. Co warto wiedzieć o tych spodniach? Skąd pochodzą i kiedy stały się popularne? Co warto założyć do chinosów?

Spodnie z Chin

Nazwa chinosów męskich nie jest przypadkowa. Kojarzy się ona z Chinami, gdyż to właśnie tam produkowano pierwsze pary tego rodzaju spodni. Miało to miejsce już w XIX wieku. Natomiast początkiem wieku XX, spodnie te przywędrowały do Stanów Zjednoczonych. Początkowo nosili je jedynie żołnierze.  Popularne spodnie chinosy bardzo dobrze nadawały się na spodnie wojskowe, ze względu na swój praktyczny krój i kilka kieszeni. Po kilkudziesięciu latach chinosy zaczęli nosić również cywile. Z czasem ze Stanów Zjednoczonych popularność na chinosy dotarła również do Europy. Warto jednak zauważyć, że pomimo długiej już historii chinosów męskich, dużą popularnością w Europie cieszą się one tak naprawdę od dosyć niedawna.

Co założyć do chinosów?

Wydaje się, że dużą zaletą chinosów jest to, iż w zasadzie wszystko można do nich założyć. Nie są to bowiem ani spodnie oficjalne, ani też typowe spodnie codzienne. Są one czymś pomiędzy, co znaczy, że do spodni chinosów można ubrać zarówno wyjściową koszulę, jak i codzienną koszulkę lub sweter.

Jeśli zaś chodzi o obuwie, jakie zakłada się do chinosów, również nie ma tutaj zbyt szczegółowych wytycznych. Niemniej jednak, wydaje się, że lepiej pasują do nich buty o niskiej cholewce. Dobrze jeśli są to skórzane półbuty, jednak jak najbardziej można też zakładać do spodni chinosów zwyczajne obuwie sportowe.